Vizsgálatok

A Klinikai Vizsgálatok Adatbázisa jelenleg is több mint ezer vizsgálatot foglal magába: a korábban elérhető adatokkal több évre visszamenőleg áttekintést nyújt a hazai vizsgálatok sokszínűségéről (lásd: Állapot - vázlatos adatlapok), míg egyre bővülő körben érhetőek el a folyamatban lévő vizsgálatok részletesebb információi is (lásd: Állapot - teljes adatlapok).

Ez a honlap a klinikai vizsgálatokkal kapcsolatos általános ismeretek bővítésének céljából készült, az itt található információk a publikusan elérhető adatokra épülve, kizárólag tájékoztató jellegű áttekintést biztosítanak.
Amennyiben Önnek további kérdése merülne fel, forduljon bizalommal kezelőorvosához!

Státusz
Betegeket fogad
Korosztály
10 - 18
Betegbevonás kezdete
2019-10-21
Betegbevonás vége
2026-02-03
Vizsgálat neve magyarul Nyílt, randomizált, multicentrikus, aktív készítménnyel kontrollált, párhuzamos csoportos vizsgálat a BIIB017 biztonságosságának, tolerálhatóságának és hatásosságának értékelésére a relabáló-remittáló sclerosis multiplex kezelésére, 10. életévét betöltött de 18 év alatti életkorú gyermek betegek esetében, választható nyílt kiterjesztéssel
Vizsgálat neve angolul An Open-Label, Randomized, Multicenter, Active-Controlled, Parallel-Group Study to Evaluate the Safety, Tolerability, and Efficacy of BIIB017 in Pediatric Subjects Aged 10 to Less Than 18 Years for the Treatment of Relapsing-Remitting Multiple Sclerosis, With Optional Open-Label Extension
Protokollszám 105MS306
Eudra CT szám 2018-003008-38
Hatósági engedély száma OGYÉI/20688-6/2019
Kérelmező IQVIA
Státusz Betegeket fogad
Fázis III
Vizsgálati készítmény BIIB017 (Peginterferon Beta-1a)
Vizsgálat időtartama (hó) 46
Nem Mindkettő
Egészségeseket bevon? nem
Betegbevonás státusza Fogad
Intézmény neve
Debreceni Egyetem Klinikai Központ
Cím: 4032 Debrecen, Egyetem tér 1.
Elérhetőség: 52/512-900
Intézmény neve
Semmelweis Egyetem, I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika
Cím: 1083 Budapest, Bókay János u. 53-54.
Elérhetőség: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.
Szponzor Biogen
Betegség Relapszáló-remittáló sclerosis multiplex (RRSM)
Betegbevonás kezdete 2019-10-21
Betegbevonás vége 2026-02-03
Tervezett betegszám Magyarországon 6
Leírás
A vizsgálat az első részében a BIIB017 biztonságosságát, tolerálhatóságát és leíró hatásosságát, valamint farmakokinetikáját értékeli RRSM-ben szenvedő gyermek betegek esetében.
A második részben a vizsgálat a a BIIB017 hosszú távú biztonságosságát értékeli, valamint tovább részletezi a BIIB017 biztonságosságát és a sclerosis multiplex hosszú távú kimenetelét BIIB017 kezelést követően azon betegek esetében, akik a vizsgálat 1. részében a 96. héten fejezték be a vizsgálati kezelést.
A vizsgálat célkitűzése
1. rész:
A vizsgálat 1. részének célkitűzései a következők:
• A BIIB017 biztonságosságának, tolerálhatóságának és leíró hatásosságának értékelése RRSM-ben szenvedő gyermek betegek esetében.
• A BIIB017 farmakokinetikájának értékelése RRSM-ben szenvedő gyermek betegek esetében.
Az elsődleges végpont az éves relapszus ráta (annualized relapse rate, ARR) a 96. héten.
A hatásossággal összefüggő másodlagos végpontok a következők:
• ARR a 48. héten
• Azoknak a betegeknek az aránya, akiknél a 24., 48. és 96. héten nincs jelen új vagy újonnan növekvő T2 hiperintenzív elváltozás az agyi képalkotó vizsgálat (MRI) alapján
• Azoknak a betegeknek az aránya, akiknél a 24., 48. és 96. héten nincs jelen új MRI aktivitás az agyban (nincsenek gadolínium [Gd]-halmozó elváltozások és új vagy újonnan növekvő T2 hiperintenzív léziók)
• Az új vagy újonnan növekvő T2 hiperintenzív léziók száma az agyi MRI felvételeken a 24., 48. és a 96. héten
• A Gd-halmozó léziók száma az agyi MRI felvételeken a 24., 48. és 96. héten
• Az első relapszusig eltelt idő
• Azoknak a betegeknek az aránya, akiknél nem alakul ki relapszus a 96. hétig
• A kognitív képesség kiinduláshoz viszonyított változása az SDMT (Symbol Digit Modality Test) eredménye alapján
• A kibővített korlátozottsági állapot skála (Expanded Disability Status Scale, EDSS) pontszám kiinduláshoz viszonyított változása a 48. és a 96. héten
• Az életminőség kiinduláshoz viszonyított változása a gyermekgyógyászati életminőségi kérdőív (Pediatric Quality of Life Inventory™) alapján
A biztonságossággal, tolerálhatósággal és farmakokinetikával összefüggő másodlagos végpontok:
• A nemkívánatos események (adverse events, AE), súlyos nemkívánatos események (serious adverse events, SAE) és a vizsgálati kezelés megszakításához vezető nemkívánatos események incidenciája
• A növekedési paraméterek, így a testmagasság, a testtömeg és a Tanner pontszám időbeli változása (a Tanner pontszámot kizárólag azoknál a betegeknél fogják értékelni, akik még nem menstruálnak, és akiknek csontkora 16 év alatt van. A Tanner pontszám kihagyható, ha az ország jogszabályi előírásai és/vagy a helyi etikai bizottságok ezt teszik szükségessé.)
• Immunogenitás a β-1a INF elleni kötő és neutralizáló antitestek kialakulása (minden beteg esetében) és a PEG elleni kötő antitestek (a BIIB017-kezelést kapó betegek) értékelése alapján
• A depresszió változása a kiinduláshoz képest a gyermekek és serdülők részére készült mini nemzetközi neuropszichiátriai interjú (Mini International Neuropsychiatric Interview for Children and Adolescents, MINI-KID) értékelése alapján
• Az élettani paraméterek és a 12 elvezetéses elektrokardiogram (EKG) eredmények kiinduláshoz viszonyított változásai
• A hematológiai, klinikai laboratóriumi értékek és a véralvadás időbeli változása (beleértve a máj-, a vese- és a pajzsmirigyfunkciót)
• PK paraméterek, így expozíció (a plazmakoncentráció-idő görbe alatti terület az adagolási intervallumra [AUCtau]), maximális koncentráció (Cmax) egyensúlyi állapotban és a Cmax eléréséig eltelt idő (Tmax) egyensúlyi állapotban

2. rész:
A vizsgálat 2. részének elsődleges célkitűzése a BIIB017 hosszú távú biztonságosságának értékelése azon betegek esetében, akik a vizsgálat 1. részében a 96. héten fejezték be a vizsgálati kezelést.
Az elsődleges végpont a BIIB017 biztonságossága és tolerálhatósága a nemkívánatos események, a súlyos nemkívánatos események és a vizsgálati kezelés abbahagyásához vezető nemkívánatos események incidenciájának értékelése alapján.
A vizsgálat 2. részének másodlagos célkitűzése a biztonságosság és az SM hosszútávú kimenetelének további leírása a BIIB017-kezelés után olyan betegek esetében, akik a vizsgálat 1. részében a 96. héten fejezték be a vizsgálati kezelést.
A másodlagos végpontok a következők:
• ARR a 144. és 192. héten
• Az EDSS kiinduláshoz viszonyított változása
• A növekedési paraméterek, így a testmagasság, a testtömeg és a Tanner pontszám időbeli változása (a Tanner pontszámot kizárólag azoknál a betegeknél fogják értékelni, akik még nem menstruálnak, és akiknek csontkora 16 év alatt van. A Tanner pontszám kihagyható, ha az ország jogszabályi előírásai és/vagy a helyi etikai bizottságok ezt teszik szükségessé.)
• Immunogenitás a β-1a INF elleni kötő és neutralizáló antitestek kialakulása és a PEG elleni kötő antitestek értékelése alapján
• Az élettani paraméterek, a 12 elvezetéses EKG és a MINI-KID alapján értékelt depresszió változása a kiinduláshoz képest
• A hematológiai, klinikai laboratóriumi értékek és a véralvadás időbeli változása (beleértve a máj-, a vese- és a pajzsmirigyfunkciót)
Beválasztási feltételek
Főbb beválasztási feltételek:
1. rész:
- RRSM diagnózis a gyermekgyógyászati SM-re vonatkozó felülvizsgált egyezményes meghatározás szerint
- EDSS pontszám 0.0 és 5.5 között
- A betegnek a randomizációt (1. nap) megelőző 12 hónapban > = 1 relapszusa volt vagy > = 2 relapszusa a randomizációt megelőző 24 hónapban, vagy bizonyítható a tünetmentes betegség aktivitása (Gd-fokozó léziók) agyi MRI-vel a randomizációt megelőző 6 hónapban.
2. rész:
- Azok a résztvevők, akik befejezték a vizsgálat első részében (96. heti vizit) a kezelést.
Kizárási feltételek
Főbb kizárási feltételek:
1. rész:
- Primer progresszív (PPSM), szekunder progressziv (SPSM) vagy progresszív relapszáló sclerosis multiplex (PRSM). Ezek az állapotok megkövetelik a betegség folyamatos klinikai súlyosbodását legalább 3 hónapon keresztül. Az ilyen állapotú résztvevőknél előfordulhatnak ezen felül relapszusok is, de a relapszáló-remittáló résztvevőktől a klinikailag stabil időszakok vagy a klinikai javulás hiánya különbözteti meg őket.
- Kórtörténetben szereplő súlyos allergiás vagy anafilaxiás reakció vagy ismert gyógyszer-túlérzékenység.
- Ismert allergia az Avonex vagy a BIIB017 bármely összetevőjére
- A randomizációt (1. nap) megelőző 30 napban előforduló relapszus és / vagy a résztvevő korábbi relapszusa nem stabilizálódott a randomizációt megelőzően.
- Bármely korábbi pegilált humán IFN β-1a-val történő kezelés.
2. rész:
- Bármilyen jelentős változás a beteg kórtörténetében, amely az 1. részbe való felvétel után következik be, beleértve a laboratóriumi vizsgálati eltéréseket vagy az aktuálisan klinikailag jelentős állapotokat, amelyek a vizsgáló véleménye szerint kizárták volna a beteg részvételét az 1. részben. A vizsgálónak újra kell értékelnie a résztvevő egészségügyi alkalmasságát a részvételhez, és figyelembe kell vennie minden olyan tényezőt, amely kizárja a kezelést.
- A résztvevő nem tolerálta a BIIB017-et az 1. részben.
Tervezett betegszám Magyarországon
6 Fő
Helyszínek
Debreceni Egyetem Klinikai Központ
Semmelweis Egyetem, I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinika
Szponzor neve
Biogen

Klinikai Vizsgálatok

A klinikai vizsgálatok célja a gyógyszeres terápia fejlődése, egyre hatásosabb és biztonságosabb gyógyszerek kifejlesztése.

Oldaltérkép

Információk

© 2024 klinikai-vizsgalatok.hu. All Rights Reserved. Designed By One Online